Endursed by

 

  
Notification > News >
.: News

پيام وزیر بهداشت به دومین کنگره بین‌المللی سکته مغزی
وزیر بهداشت در پیامی به دومین کنگره بین‌المللی سکته مغزی، از تدوین سند ملی درمان سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: تاكنون قسمت عمده‌ای از پيش نويس سند، تدوین شده و راهکارهای اجرایی و موانع آن توسط کارشناسان و متخصصان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وزیر بهداشت در پیامی به دومین کنگره بین‌المللی سکته مغزی،  از تدوین سند ملی درمان سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: تاكنون قسمت عمده‌ای از پيش نويس سند، تدوین شده و راهکارهای اجرایی و موانع آن توسط کارشناسان و متخصصان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، به مناسبت برگزاری هشتمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی سکته مغزی، پیامی صادر کرد، در متن این پیام آمده است:

"سکته مغزی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر و همچنين معلولیت در کشور عزیزمان می‌باشد؛ متاسفانه سن بروز اين عارضه در ايران نيز پایین‌تر از کشورهای دیگر  است.

پرفشاري خون، بیماری قند، افزایش کلسترول و لیپیدها، مصرف دخانیات و کم تحرکی از مهمترین عوامل ایجادکننده سکته‌های مغزی می‌باشند؛ مشكلي که با تغییر روش زندگی و عادات غذایی به خوبی مي‌توان از آن پیشگیری كرد.

خوشبختانه پزشکان کشورمان در سال‌های اخیر، تلاش‌های فراوانی برای پیشگیری، تشخیص و درمان سکته مغزی انجام داده‌اند كه این کنگره گامي در جهت تداوم تلاش‌هاي صورت گرفته می‌باشد.

یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سال جاري نيز تدوین سند ملی درمان سکته حاد مغزی و پروتکل‌های درمانی آن است. در همین راستا کمیته ملی تدوین سند و کارگروه‌های مرتبط، فعاليت خود را آغاز كرده‌اند و تاكنون قسمت عمده‌ای از پيش نويس سند، تدوین شده و راهکارهای اجرایی و موانع آن توسط کارشناسان و متخصصان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

انشاءالله در آینده‌اي نزدیک، شاهد اجرایی شدن این سند و آغاز فصلي تازه در مسير درمان مبتنی بر شواهد سكته‌هاي مغزي خواهيم بود."

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

گفتنی است، هشتمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی سکته مغزی با هدف آشنایی با درمان و پیشگیری از سکته مغزی صبح امروز، یکم مهرماه در شیراز آغاز به کار کرد و تا سوم مهرماه نیز با حضور اساتید ملی و بین المللی مغز و اعصاب، در شیراز ادامه می یابد.back2015-09-24Voting is1 time